Deaktivácia systému ŠTART/STOP

Systém ŠTART/STOP je už dnes štandardnou výbavou nových vozidiel. Táto technológia by mala mať vplyv na zníženie spotreby paliva a zníženie emisií vo výfukových plynoch tým, že pri zastavení napr. na križovatke na červenú automaticky vypne motor. Po zatlačení spojky, alebo stlačení plynového pedálu, sa motor automaticky naštartuje a vy môžete pokračovať v jazde.

V praxi to však takto ideálne nefunguje. Motor často vypína vtedy, keď to najmenej očakávate: napr. pri posúvaní sa v kolónach, pri krátkom zastavení v odbočovacom pruhu…

Systém ŠTART/STOP je z výroby nastavený tak, aby sa automaticky aktivoval po naštartovaní vozidla. Vo väčšine vozidiel je k dispozícii tlačidlo, ktorým je možné systém v rámci jednej jazdy deaktivovať/aktivovať.

Ak patríte medzi vodičov, ktorí po prvom zhasnutí motora hľadajú tlačidlo na deaktiváciu systému ŠTART/STOP, máme pre vás riešenie: zariadenie, ktoré samé deaktivuje systém ŠTART/STOP po každom naštartovaní vozidla. Systém ŠTART/STOP zostáva naďalej plne funkčný. V prípade potreby, napr. pri dlhšom státí na križovatke, máte možnosť systém aktivovať/deaktivovať tlačidlom.

Modul je kompatibilný s väčšinou aktuálne vyrábaných modelov vozidiel.

tlacidlo_formular


Vložiť komentár