Zabezpečenie vozidla

alco_2Už niekoľko rokov vieme, že s vývojom vozidiel a zabezpečovacích systémov pre ich ochranu, sa vyvíjala aj znalosť zlodejov a ich nástrojovej technológie, pre deaktiváciu fabrickej ochrany automobilov. Pre dnešného zlodeja áut nie je problémom nasimulovať signál z Vášho originálneho ovládača, ktorý následne ovláda aj centrálne zamykanie vozidla. Takto ľahko sa zlodej dostane do vozidla skutočne za pár sekúnd!

Prevažná časť autoalarmov a iných systémov inštalovaných do vozidiel je založená práve na ovládaní len pomocou originálneho ovládača. Toto ovládanie poskytne majiteľovi vozidla samozrejme komfort, nakoľko nemusí nosiť zo sebou dva ovládače, jeden od auta, druhý od nainštalovaného alarmu. Toto riešenie je dnes veľmi rozšírené a dokonca akceptovateľné aj poisťovňami. Má ale jeden háčik! Každý zlodej, ktorý má potrebné vybavenie a dokáže vozidlu nasimulovať signál z fabrického kľúča, týmto jedným úkonom odstaví aj Váš draho zaplatený autoalarm, nakoľko vozidlo si myslí, že ste pri aute vy, ako majiteľ auta! Práve preto sa dnešné vozidlá kradnú ľahšie ako v minulosti, kedy ovládania alarmov cez originálne kľúče bolo skôr ojedinelým prípadom.

IMG_4485-1Ponúkame Vám overený sofistikovaný systém zabezpečenia ALCO B-07 s dvomi podmienkami pri deaktivácii, tzn. aj keby Vaše vozidlo zlodej odomkol simuláciou Vášho kľúča, ktorý získa napr. slávnymi únikmi dát od výrobcov, alebo iným spôsobom, tak pri klasickom CANbus autoalarme by sa tento vypol. Pri tomto sofistikovanom systéme by sa tomu tak nestalo, nakoľko pre korektnú deaktiváciu nestačí len vozidlo odomknúť! Systém ALCO B-07 ponúka dvojité zabezpečenie, teda musia byť splnené pre plnú deaktiváciu podmienky dve. Systém ponúka ochranu vozidla s funkciou autoalarmu kombinovane s elektronickým tajným vypínačom. Naviac obsahuje bezdrôtovú sirénu so záložným zdrojom pre prípad odpojenia batérie vozidla.

  • Kompletný popis zariadenia z objektívnych dôvodov neuvádzame na internetové stránky. Pre bližšie informácie o funkčnosti využite kontaktný formulár, alebo telefonický kontakt, kde na Vaše otázky dostanete obratom odpoveď.

K tomuto systému je možné doplniť pre zvýšenie ochrany nasledovné moduly:

  • alco-xKomunikačný GPS modul ALCO-X, je ideálnym doplnkom pre oznámenie narušenia vozidla majiteľovi.
  • polohovyDigitálny polohový snímač, ktorý si zapamätá polohu vozidla pri zapnutí alarmu a akúkoľvek zmenu voči tejto polohe vyhodnotí ako poplach. Chráni tak auto pred odtiahnutím, alebo jeho umiestnením na zdvihák pri krádeži kolies. Zmena polohy musí trvať cca 2-3 sekundy, nie je teda citlivý na rozkývanie auta napr. pri silnom vetre. Kalibrácia snímača nastane po 3 minútach po aktivácii alarmu alebo vypnutí zapaľovania. Je teda možné zatiaľ pohodlne vykladať batožinu z vozidla.
  • l3Ultrazvukový detektor kabíny vozidla, dokonale chráni interiér pred zlodejom, ktorý vnikne do vozidla cez okno, bez poškodenia zámku dverí.
  • UnknownTlačidlové zabezpečenie OBD zásuvky: ALCO-B01 je jednoduchý a vhodný doplnok k zabezpečeniu. Mechanický prepínač je nainštalovaný na skrytom mieste palubnej dosky. Slúži na znemožnenie pripojenia nežiaduceho počítača na palubný systém vozidla a tak sťažiť konanie zlodeja.

 

tlacidlo_formular

tlacidlo_zavolajtema

Vložiť komentár