Tajný vypínač

Snímka obrazovky 2016-03-29 o 12.41.32Tajné vypínače sú obľúbenou možnosťou ochrany automobilu. V minulosti sme poznali jednoduché tajné vypínače, ktoré sa aktivovali pomocou vypínača, nainštalovaného do vybraného miesta palubnej dosky automobilu. S postupom času a vývojom elektroniky sa tajné vypínače v mnohých prípadoch pretransformovali na plne elektronické tajné vypínače. Elektronický tajný vypínač pracuje v princípe ako vypínač montovaný v minulosti, len s rozdielom mnohých vylepšení, ako je napríklad automatická aktivácia pri opustení vozidla. Užívateľ teda nemusí pri odchode z automobilu nič aktivovať a pod..

Pri zabezpečení vozidla samotným tajným vypínačom je nutné si uvedomiť dôležitú vec! Tajné vypínače chránia vozidlo len pred ukradnutím, aj to, len do určitej miery profesionality zlodeja. Tajné vypínače nechránia vozidlo pred vykradnutím, čo je vo veľkej miere taktiež cieľom mnohých vykrádačov a zlodejov navigácií, airbagov a podobne. V neposlednom rade, ak zlodej vnikne do vozidla, ktoré je vybavené len tajným vypínačom bez iného signalizačného systému, má čas hľadať, prípadne toto zabezpečenie odstrániť. Preto odporúčame investovať už do vyššieho stupňa zabezpečenia pomocou sofistikovaného bezpečnostného systému ALCO-B07 WRL.

UnknownTlačidlové zabezpečenie OBD zásuvky: ALCO-B01 je najjednoduchšie zabezpečenie, ktoré odporúčame iba ako doplnok k inému zabezpečeniu. Mechanický prepínač je nainštalovaný na skrytom mieste palubnej dosky. Slúži na znemožnenie pripojenia nežiaduceho počítača na palubný systém vozidla a tak sťažiť konanie zlodeja.

Snímka obrazovky 2016-03-29 o 13.13.46Izraelský systém: ALCO-B02 je kvalitné a vysoko účinné zariadenie na zabezpečenie vozidla. Skladá sa z klávesnice so 6 tlačidlami a kompaktného blokovacieho modulu. Klávesnica je prepojená s blokovacím modulom prostredníctvom jednovodičovej dátovej linky. Takéto riešenie zabezpečuje vysoký stupeň ochrany pred sabotážou. Blokovací modul je možné vzhľadom k miniatúrnym rozmerom a vodotesnému prevedeniu umiestniť na ťažko dostupnom mieste. Klávesnica obsahuje 6 podsvietených tlačidiel. Tlačidlá označené číslicami 1-5 slúžia na zadanie kódu, tlačidlo označené hviezdičkou slúži na potvrdenie. Je možné nastaviť 4-6 miestny kód, ktorý obsahuje číslice 1-5. Integrovaný bzučiak akusticky informuje o prevádzkových stavoch imobilizéra.

ZÁKLADNÉ FUNKCIE:alcoB02

  •       Automatická aktivácia po vypnutí zapaľovania a uplynutí 30 sec.
  •       Okamžitá manuálna aktivácia stlačením tlačidla * na cca 2 sec.
  •       Deaktivácia imobilizéra zadaním platného kódu
  •       Možnosť zmeny kódu
  •       Servisný režim – pre prípad servisu vozidla.

 

tlacidlo_formular

tlacidlo_zavolajtema

Vložiť komentár